Jak pozbyć się ograniczeń?

jak pozbyć się ograniczeń

Jak pozbyć się ograniczeń? Nie wiem, czy za tym, co usłyszysz stoi jakakolwiek nauka. Bo nie musi stać. To jest efekt placebo i perswazja, która pozwala Ci przeprogramować swój umysł, żeby usunąć ograniczenia.

Na powierzchni wygląda jakby ten proces działał.

Wyobraź sobie że masz osobę, która z Tobą pracuje. Jak trenera personalnego. Zadaje Ci trudne pytania i znajduje, gdzie są Twoja ukryte ograniczenia (rzekomo) i potem pozbywa się ich (rzekomo). Dzięki temu jesteś zdrowy, uwolniony od ograniczeń i gotowy.

Możesz nazywać to praniem mózgu, perswazją, modlitwą, terapią.

Ważne jest, czy to działa?

Założę się, że działa.

To jest tłumaczenie pomysłu Scotta Adamsa, autora Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko na to jak pozbyć się ograniczeń. Nie zadziała dla wszystkich, ale to ciekawy eksperyment myślowy. Daj znać, jaki Ty masz sposób, na radzenie sobie z ograniczeniami.

Rafał Gogłoza, autor bloga

Jak pozbyć się ograniczeń – dlaczego działa?

To prosty proces przekonywania siebie, że znalazłeś gdzie są Twoje ograniczenia i usuwania ich, powinien sprawić, że będziesz sprawniejszy psychicznie i będziesz miał większy profil ryzyka, będziesz otwarty na wyzwania.

Wyobraź sobie, że przechodzisz przez ten proces. Zadają Ci masę pytań i znajdują te ukryte ograniczenia, o których nie widziałeś, i teraz zrobią coś, żeby się tym zająć i jesteś zdrowy.

Byłeś powstrzymywany przez te ograniczenia i one teraz zniknęły. Następnie idź, budować ten wspaniały świat, który zawsze chciałeś.

Wiele osób pomyśli: „Ograniczenia zniknęły. Teraz włożę wysiłek i tym razem to zadziała”. Jeżeli cokolwiek sprawi, że ludzie będą próbowali mocniej, ponieważ wierzą, że teraz się uda, coś zostało uzdrowione i naprawione, co wcześniej było zepsute, powinni dostać lepsze wyniki.

Właśnie Cię uzdrowiłem?

Wydaje mi się, że nawet krytycy nie mają się do czego przyczepić.

Jeżeli myślisz, że rozwiązałeś problem, rozwiązałeś go. Przynajmniej problem wynikający z Twojej psychiki.

Jak pozbyć się ograniczeń – przykład z podwórka hipnozy.

Wyobraź sobie swoje poprzednie życie i wydarzenie, które tam miałeś. Te wydarzenie ma wpływ na Twoje obecne życie. Podczas hipnozy stawiłeś im czoła i wspomnieniu poprzedniego życia. Zmierzyłeś się z nimi, obudziłeś się, przezwyciężyłeś i masz się lepiej. Jest pełno historii o ludziach, którzy przez to przeszli i ich problem został rozwiązany.

Jest tylko jedno ale.

Nie ma czegoś takiego, jak poprzednie życie!

Więc, jak udało się rozwiązać problem? Przez udawanie, że ono istnieje. Udawanie, że rozwiązałeś problem, usunęło ograniczenia.

Wmówiłeś sobie, że miałeś problem i teraz wmówiłeś sobie, że znalazłeś na niego rozwiązanie.

Znalazłeś rozwiązanie! Uwierzyłeś, że znalazłeś rozwiązanie.

Wmówienie sobie, że rozwiązałeś problem, jest pomocne na problemy psychiczne.

Dla zdrowia psychicznego, jeżeli wmówisz sobie, że rozwiązałeś problem, to go rozwiązałeś. Dla uproszczenia załóżmy, że problemy psychiczne dotyczą tego, w co wierzysz.

To jak obwinianie czegoś innego: przeszłego życie, złego doświadczenia. W momencie, kiedy znalazłeś winnego i pokonałeś ograniczenia jesteś wolny i otwarty na nowe życie.