Pierwszy raz?

Rafał Gogłoza

Nazywam się Rafał Gogłoza* i jestem autorem tego bloga. Z wykształcenia jestem software engineerem. Prywatnie mąż i ojciec czwórki wspaniałych herbatników. Niepoprawny optymista. Przed godzinami pracy piszę tego oto bloga. Po godzinach bawię się z dziećmi. Czasami można mnie też spotkać na  Instagramie.

Zafascynowany twórczością Scotta Adamsa (i komiksu Dilbert) przedstawiam jego twórczość dla czytelników w naszym pięknym kraju. Książkę „Jak przegrać prawie we wszystko i wyjść z tego zwycięsko”, czytałem już wielokrotnie i cały czas dochodzę do wniosku, że jest ona za krótka i chciałbym więcej. Dlatego też powstał ten blog, jako postscriptum do książki.

Książka opowiada o tym, jak budować strategię na osiągnięcie sukcesu w życiu (jakkolwiek ten sukces zdefiniujesz). Kolejny poradnik pomyślisz? Czy znasz kogoś, kto słucha rad od twórcy komiksów?

No właśnie.

Gdybym miał stawiać tę książkę na półce w księgarni, to postawiłbym ją w kategorii: humor, autobiografia, fitness, dieta, autohipnoza, aforyzmy i mądrość życiowa oraz historia z dreszczykiem. Umyka kategoryzacji i to jest wielka zaleta, daje wartość na wielu płaszczyznach.

Niektórzy zadają mi pytanie, po co to robisz, przecież jest tyle książek dostępnych na rynku? Zgadzam się, konkurencja jest olbrzymia i dobrze byłoby nie dołożyć do interesu.
Ważniejsza jest dla mnie: zrobienie czegoś pierwszy raz życiu, poszerzenie portfolio umiejętności i spotkanie tylu fascynujących ludzi po drodze, jak na przykład redaktor książki, z którą w innym wypadku nie miałbym możliwości się spotkać.

Na blogu warto zacząć lekturę od:

Scott Adams – czyli od porażki do sukcesu
Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko – o książce
Energia osobista
Portfolio umiejętności
Cel kontra system
Jak programować umysł?
Jak zarabiać na krytyce?

pozdrawiam serdecznie,
Rafał Gogłoza

*Gdybyś chciał się ze mną skontaktować zapraszam: rm.gogloza@gmail.com

Acha, możesz też pobrać fragment książki:

Scott Adams – Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko.