Jak programować umysł?

programować umysł

Spytasz: dlaczego mam programować umysł? Zdarza Ci się, że mózg nie spełnia swojej roli? Nie sprawia, że czujesz się szczęśliwy.

Świat zewnętrzny wpływa na Twój mózg. Wpływa na Twoje samopoczucie.

Pomyślisz sobie, że to trywialne. Przecież każdy to wie, że gdy jest trudna sytuacja w pracy to przekłada się potem na relację z najbliższymi i na samopoczucie.

Albo gdy jest listopad albo grudzień i nastrój oscyluje w granicach zera bezwzględnego.

Albo, gdy jesteś na wakacjach, to okoliczności przyrody mają swoje odwzorowanie w dobrym humorze. Jest dużo słońca, wtedy czujesz się inaczej.

W chwilach, gdy umysł sprawia, że nie jesteś szczęśliwy, nie czujesz się tak jakbyś chciał. Próba wykrzesania z siebie optymizmu i przearanżowania myśli czasami nie daje pozytywnych rezultatów. Analizowanie problemu i szukanie dna, nie daje rozwiązania.

Wtedy możesz sięgnąć po narzędzie, które jest dostępne dla Ciebie. Po świat zewnętrzny, zmienić swoje otoczenie i dzięki temu zmienić, to w jaki sposób się czujesz.

Nie jesteś przekonany, że można czuć się inaczej bez rozwiązywania problemu?

Zmiana w świecie zewnętrznym

Spróbuj, gdy masz zły nastrój wsiąść do samochodu i udać się gdzieś zupełnie indziej. Gdzie jest pięknie, gdzie lubisz jeździć i przebywać. Gdzie natura sprawia, ze czujesz się inaczej.

programowanie mózgu

Czujesz się inaczej, mimo, że Twoje problemy się nie zmniejszyły.

To jest właśnie zmiana w świecie zewnętrznym. To zmienia jak się czujesz.

Choć czasami nie musisz ruszać się z domu. Wystarczy, że naprawisz coś co było już długo zepsute. Zrobisz przemeblowanie albo zmienisz kolor ścian.

Możesz też użyć książki jako czegoś zewnętrznego, żeby wpłynąć na siebie:

programowanie mózgu
Scott Adams i „Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięzko”

Możesz sięgnąć po ulubiony komiks:programowanie mózgu

Jeżeli masz partnera pod ręką, to możesz dać mu kwiaty. Tak bez okazji.

Albo powiedz mu komplement.

Komplementy

„Komplementy to sposób na dystrybucję szczęścia.”

Ale to działa w dwie strony

Miałeś tak, że kiedyś otworzyłeś maila i ktoś nie chciał czegoś od Ciebie. Tylko przesyłał Ci komplement. I nie chciał Ci nic sprzedać?

Jeżeli ktoś powiedział Ci kiedyś komplement, który był nie wymuszony, wtedy to przechodzi przez Ciebie jak błyskawica. Czujesz go w całym swoim ciele.

Czasami będąc dorosłym nie dostajesz komplementu przez miesiące. Mijają lata, a komplementu nie możesz się doczekać. Bądź pierwszy.

Wyobrażam sobie jakie to jest trudne.

Jest duża szansa, że się nie znamy. Jednak, jeżeli jesteś tutaj i czytasz te słowa to znaczy, że poszukujesz swojego sposobu na szczęście. Chciałem Ci pogratulować, większą szansę na szczęście mają Ci, którzy poszukują.

Myślisz, że komplementy nie zadziałają? Czeka Cię miła niespodzianka.

Nie dla wszystkich

Oczywiście, to nie jest rozwiązanie na wszystkie problemy świata. Jest cała galaktyka problemów, które pojawiły się w 2020 i które tak łatwo nie zostaną rozwiązane. Problemy z depresją i niepokojem wymagają innych środków.

Jeszcze jeden pomysł jak programować umysł.

Czy miałeś kiedyś jakiś poważny problem po udanym treningu? Jest szansa, że miałeś w życiu chociaż jeden wspaniały trening. Czy pamiętasz ten jeden ulubiony? Czy pamiętałeś po nim o swoich problemach?

Jeżeli zrozumiesz, że zmiana tego jak się czujesz to zmiana, czegoś zewnętrznego, wtedy masz drogę do zmiany prawie wszystkiego.

Scott Adams

ps. Wpis jest inspirowany tym co Scott Adams opowiadał ostatnio na swoim podkaście.