Jak budować relacje?

jak budowac relacje

Jak budować relacje? To jest jedna z tych rzeczy, które możesz zrobić w życiu prywatnym lub biznesowym. Możesz dać ludziom najmniejsze benefity, tak długo jak, są one spójne. Każdego razu, gdy Cię widzą, dostają tą małą nagrodę i mogę nawet tego nie rejestrować. Nie będą nawet wiedzieli dlaczego Cię lubią.

Gdy ktoś Cię pyta: „Jak się masz?” Co odpowiadasz? Jakiej odpowiedzi zawsze używasz?

Oto co ja lubię mówić: „Niesamowicie”!

Dlaczego tak odpowiadam, bo to, że tak mówię sprawia, że oni czują się dobrze. Spróbuj tego. Nie wierzysz? Spróbuj.

Wiesz co sprawia, że czujesz się dobrze? Przebywanie z ludźmi, którzy czują się dobrze.

To jedno z najlepszych uczuć na świecie: bycie w pobliżu kogoś, kto czuje się dobrze. To uczucie spływa też na Ciebie.

To jest tłumaczenie pomysłu Scotta Adamsa, autora Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko na to dlaczego warto dawać show. Pokazuje w jaki sposób jednym zdaniem możemy zjednać rozmówcę i otworzyć rozmowę. Jest jak zawsze prowokująco. A co Ty odpowiadasz gdy ktoś pyta: „Jak się masz?”.

Rafał Gogłoza, autor bloga

Jak budować relacje – Niesamowita życiowa porada

Oto najmniejszy „life hack”, który może zmienić kompletnie Twoje życie. 

Gdy ktoś zapyta, „Jak się czujesz?” odpowiedź: „Niesamowicie!”

To nawet nie musi być prawda, ale dajesz im małą nagrodę, za każdym razem, kiedy spotykają się z Tobą. Sprawi to, że będą czuli się dobrze w Twoim towarzystwie i nawet nie będą wiedzieli dlaczego.

Będą myśleli, że to z powodu Twojego dobrego wyglądu albo seksapilu. Ale to będzie dlatego, że będziesz dawał im nagrodę za każdym razem, gdy ich zobaczysz.

Mój światopogląd jest taki, że ciągle jesteśmy zaangażowani w proces karania i nagradzania. Jeżeli nie widzisz świata w ten sposób, wtedy nieumyślnie karzesz i nagradzasz ludzi. Nie dostajesz rezultatów, jakie chcesz, ponieważ rzucasz nagrody i kary na wiatr.

Gdy ktoś Cię zapyta, dlaczego zachowujesz się w ten sposób, odpowiadasz: „Ja po prostu jestem sobą. Jestem szczery.”

Masz tę opcję. Możesz być sobą, być szczery i to działa dla większości ludzi. Ale, jeżeli chcesz być efektywny i szczęśliwy, mieć przyjaciół, wtedy polecam, żeby trochę ograniczyć tę szczerość. Robisz to, co jest dobre dla innych ludzi, jakkolwiek to odbierasz, ponieważ w ten sposób dostarczasz smakołyki i dajesz informację zwrotną.

Więc nie bądź sobą i nie bądź szczery, jeżeli masz alternatywę bycia miłym dla ludzi i dania im czegoś, czego potrzebują w pozytywny sposób.

Jak budować relacje – Co z oskarżeniami o brzmienie fałszywie?

Dobrze, to wyobraź sobie, że widzisz mnie i pytasz: „Jak się masz” i odpowiadam Ci: „Niesamowicie”.  Jaka będzie Twoja pierwsza myśl? „Na pewno on nie czuje się tak niesamowicie”. Czy to przyjdzie Ci do głowy? Myślę, że większość razy tak nie pomyślisz. Zauważysz, że mówię tak dla efektu i wolisz być w pobliżu kogoś, kto mówi pozytywne rzeczy.

Nie wiem czy jesteś na to gotowy ale pójdę o krok dalej.

To będzie trochę bardziej prowokujące, niż miałeś nadzieję. Nie każdy się z tym zgodzi.

Ludzie, którzy myślą, w tej ramie, że niektórzy są sztuczni albo nie, udają albo nie udają, są bardzo poszkodowani w życiu.

To jest bardzo nieproduktywne myślenie.

Jeżeli martwisz się kto jest sztuczny a kto nie, pomijasz fakt że to wszystko jest fałszywe. To jest naprawdę ważne. Jeżeli myślisz, że część rzeczy jest prawdziwa a część sztuczna,  wtedy będziesz miał okropne życie, ponieważ nie będziesz potrafił nawigować w tej rzeczywistości. Będziesz próbował stwierdzić, kto jest autentyczny, a kto sztuczny.

Jeżeli myślisz, że część ludzi jest autentyczna, nigdy nic nie zrozumiesz. Nie ma czegoś takiego jak autentyczny. Jest tylko to, co ludzie robią. Z jakiego powodu to robią? Po prostu to robią.

Jeżeli będziesz się zastanawiał, kto jest autentyczny a kto nie, przegrałeś.

Nigdy nie zatrudniłbym kogoś, kto myśli w ten sposób. Bo ta osoba byłaby zagubiona, nie byłaby w stanie nawigować w prawdziwym świecie.

Chcę kogoś takiego: On zachowuje się sztucznie ale to działa dobrze. Ten zachowuje się sztucznie ale nie w sposób, który jest w stanie dostarczyć mu tego czego chce. Więc to nie działa dobrze.

A ten działa w sposób sztuczny i to sprawia, że czuję się dobrze. Lubię to!

Powinieneś wybierać z faktów, pozytywnych i dobrych, nie powinieneś szukać prawdy. Jeżeli szukasz prawdy jesteś zagubiony.

„Ludzie bardziej się z Tobą wiążą, gdy jesteś prawdziwy”.

Przykro mi, że w to wierzysz.

W relacji jeden na jeden, w osobistej relacji, ludzie są bardziej skłonni zakochać się w kimś kto pokazuje też swoje wady. Zgadzamy się jak do tej pory? Jeżeli ktoś pokazuje swoje wady, czujesz większy komfort przebywając z nim. Może myślisz, że wiesz więcej o nim i możesz mieć lepszą więź. Ale czy to jest problem bycia sztucznym albo nie?

Jeżeli ktoś pokazuje Ci swoje wady, on najprawdopodobniej przyjął określone podejście.

Widzisz o czym mówię? To wszystko jest udawane! To jest strategia.

Jak budować relacje – The Show – przedstawienie

Jeżeli powiesz sobie, że żyjesz w świecie, gdzie każdy prezentuje jakiegoś rodzaju przedstawienie, jakiś show, wtedy możesz wszystko zrozumieć.

Pytasz siebie, jakie masz obowiązki w świecie, gdy każdy robi przedstawienie. Odpowiedź jest prosta:

Robić przedstawienie. Jesteś częścią przestawienia. Więc zrób swoją część i graj przedstawienie.

Pamiętaj tylko o jednym, żeby Twoje przedstawienie było pozytywne i ktoś stawał się lepszym dzięki niemu.

Powiem Ci, że wszystko będzie dobrze, nawet jeżeli myślę, że nie będzie, ale nie ma też niczego co możesz z tym zrobić. Więc lepiej, jak nie będziesz się martwić, bo nic z tym nie możesz zrobić.

Oczywiście, że to będzie nieszczere i sztuczne. Ale też z drugiej strony masz dobre intencje.

Czasami to jest najlepsze co możesz zrobić, mieć dobre intencje.

A jak dojść do dobrych intencji? Przez wiarę, że to też dobrze działa też dla Ciebie. Obserwuję, że posiadanie dobrych intencji działa też dobrze dla mnie. Tylko wymaga więcej czasu, żeby to miało lepszy wpływ.

Nie próbuj być szczerym. Zagraj najlepsze przedstawienie, jakie możesz wymyślić, które pomaga światu i Tobie.