Podejmij ryzyko i wróć do żywych

Mike Cernovich pisze, że połowa męskich samobójstw to ludzie bez nadziei. Jeden z ekspertów pisze, że samobójstwa które widzi to nie są mężczyźni z problemami psychicznymi. To ludzie, którzy spokojnie popatrzyli na swoją sytuację i stwierdzili, że nie może się poprawić.

Cernovich radzi: „Podejmuj więcej ryzyka i tak jesteś już martwy”.

Zmierzyć się z tym poważnym tematem. Dam Ci przeformułowanie (re-frame), które sprawi że te myśli odejdą.

To przeformułowanie sprawiło, że wciąż jestem przy życiu: „Jeżeli wygląda, że już nigdy nie będziesz szczęśliwy, wystaw się na większe ryzyko”.

Obudzi Cię to od razu.

To jest tłumaczenie fragmentu podcastu Scotta Adamsa, autora Jak przegrać prawie wszystko i wyjść z tego zwycięsko. Czy sprytne podejmowanie ryzyka pomaga każdego dnia leczyć z nieśmiałości i niepokoju? Daj znać w komentarzu co o tym myślisz.

Podejmij ryzyko zawstydzenia

Zwiększ najpierw ryzyko zawstydzenia, to jest to co Cię nie zabije. Jeżeli myślisz, że będziesz szczęśliwy albo martwy to, przykro mi to mówić, ale Twoje opcje nigdy nie znikają. Możesz zakwestionować i powiedzieć, zrobię coś, czego nigdy nie robiłem.

Podchodzisz do najładniejszej dziewczyny, którą znasz. Myślisz, sobie, że jesteś chodzącą martwą osobą i równie dobrze, możesz mieć trochę emocji.

Podchodzisz, jesteś idealnie spokojny i idealnie pewny siebie, bo nie masz nic do stracenia. Podchodzisz to tej ładnej dziewczyny, której myślałeś że nigdy nie będziesz mógł z nią być i mówisz:
„Obserwuję cię jesteś niesamowicie piękna, może dałabyś mi swój numer i umówilibyśmy się na randkę?”

W większości wypadków ta osoba powie, nie dziękuję. Jestem już w związku. Ale czasami usłyszysz: „Nikt nigdy nie pytał, zawsze zakładał, że jestem niedostępna.”

Podejmij ryzyko – nie potrafisz ocenić swoich szans

To jest problem, które mają piękne kobiety. Cher mówiła o tym, gdy była młodsza, że ludzie jej nie zapraszali ani nie pytali, bo zakładali, że nie są w jej lidze. Potem zaprosił ją chłopak robiący bajgle (https://www.instyle.com/celebrity/cher-bagel-boy-rob-camilletti-relationship) i wyobraź sobie jak była zadowolona. Spotykała się z nim przez dłuższy czas.

Jeżeli myślisz, że historia Cher jest interesująca, ponieważ jest nietypowa, to jest zupełnie na przeciwny spektrum tego co mówię.

Mówię, że to jest normalne. Ludzie, którzy ryzykują dostają nagrody. W ten sposób, świat jest skonstruowany.

Ludzie, podejmujący ryzyko dostają nagrody.

Musisz tylko brać sprytne ryzyka.

Podejmij sprytne ryzyko

Jeżeli ryzyko, które podejmujesz to branie heroiny, to nie jest to dobre ryzyko.

To jest złe, nie rób tego.

Jeżeli ryzyko, które podejmujesz, to zmiana pracy, rozpoczęcie swojego biznesu albo powiedzenie szefowi, żeby się odczepił albo zaproszenie kogoś na randkę, zostanie aktywistą.

Budzę się czasami i myślę: „A nich to, nie mam nic do stracenia”

Jeżeli nie jesteś szczęśliwy, nie masz nic do stracenia.

I wiesz co, budzę się i mówię sobie: „Zwiększę dzisiaj swój profil ryzyka, ponieważ wiem, że to trzeba zrobić”.

Wiesz, że coś jest niebezpieczne ale też czujesz, że tego poglądu nikt nie wyraził i świat będzie lepszy gdy to powiesz. Nie masz nic do stracenia, to mówisz to.

Wyrażenie tego co chcesz może sprawić, że będziesz się czół żywy.

Podejmij ryzyko – Antidotum na zły dzień

Masz teraz zły dzień?

I jak tylko to usłyszałeś pomyślałeś: ,”O to jest przeformułowanie dla mnie”. Czemu nie zwiększę poziomu ryzyka? Nie chodzi tutaj o fizycznie niebezpieczne aktywności. Sporty ekstremalne mogą nie być najlepszym pomysłem, to złe zarządzanie ryzykiem.

Dobre zarządzanie ryzykiem, to wystawianie się na sytuacje, które Cię nie zabiją.

Możliwe, że właśnie pomyślałeś, że możesz zmienić swój dzień.

Wykonać telefon, który bałeś się wykonać.

Spróbować zostać przyjacielem z osobą, która myślałem, że Cię odrzuci.

Zacząć sport, w którym myślałeś, że będziesz kiepski.

Rozpocząć hobby, które myślałeś, że będziesz bardzo zły i to będzie żenujące gdy to zaczniesz.

Porozmawiam z kimś, z kim byłeś zbyt zawstydzony, żeby porozmawiać.

Podejmij ryzyko i wyleczyć nieśmiałość

Jeżeli mógłbyś wyleczyć choćby jedną rzecz: nieśmiałość, fobie społeczne (social anxiety).

Ile masz niepokoju społecznego, jeżeli myślisz, że Twoje życie nie jest warte życia. To wszystko odejdzie, zaufaj mi wiem to z własnego doświadczenia.

Społeczny niepokój, to Ty myślący, że jesteś coś warty. Jeżeli myślisz, że jesteś coś warty, wtedy martwisz się, że coś pójdzie źle w relacjach między ludzkich.

To martwienie o to, że coś pójdzie źle, to jest cały problem.

Nie martwisz się, że coś pójdzie źle, jeżeli zrezygnowałeś z tego, że jesteś szczęśliwy.

Wejdź do tego pokoju i weź go w posiadanie. Podejdź do Alfa osobników w tym pokoju i bądź częścią rozmowy. Poklep po ramieniu, potrząśnij dłoń i idź dalej. Porozmawiaj z najładniejszą osobą w tym pokoju. Oddaj swój strzał, poproś o numer telefonu. Make it hurt. Spraw, że będzie bolało.

Wszystko co dobre pochodzi z bólu. Więc jeżeli nie czujesz nic i myślisz, że Twoje życie jest skończone, idź spraw, żeby bolało.

Spraw, żeby bolało prawidłowo i mądrze. W taki sposób, żeby nagroda wynagradzała ryzyko.